Vedik Astrolojide Nakshatralar (Dhanishta Nakshatra)

Vedik Astrolojide Nakshatraların 23. yıldızı olan Dhanishta Nakshatra’yı okuyabilirsiniz.

Ön bilgi : Aylık burç yorumlarıVedik Astrolojiye göre Ay ve Yükselen burcunuza göre okumalısınız. Eğer Vedik Astrolojiye göre değişen Ay ve Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.Her insan, belirli bir nakshatra/yıldız etkisinde doğar. Bu Nakshatra, o kişinin bu dünyada neyi aradığını gösterir. Nakshatralar gece zodyakını temsil eder.

SAYILARI NASIL BULUYORUZ?

Ay ortalama 27 günde döner.
Zodyak 360ºdir.
360º/ 27 = 13º20’ (13 derece 20 dakika)
Her bir Nakshatra, zodyakta 13º20’dır.

Zodyak 12 evden oluşur.
360º / 12 = 30º
Her ev 30ºdir.O halde 30º/ 13º 20‘ = ortalama 2.3 Nakshatra bir evde yerleşir.
Son Nakshatranın kalan bölümü diğer eve sarkar. Böylece 360ºlik zodyak 27 adet Nakshatra tarafından kaplanır.

Her nakşatranın 4 padası ve her padanın bir elementi vardır. Her pada, 3º20’ ya karşılık gelir.

1. Pada Agni (ateş)
2. Pada Prithvi (toprak)
3. Pada Vayu (hava)
4. Pada Jala (su)


Dhanishta Nakshatra

Dhanishta Nakshatra ile gelen karakter özellikleri müzikaldir. Gösteri sanatlarında başarılı olan bu müzik dehaları, onlara zeka ve bilgi bahşeden Mars tarafından desteklenir. Kısacası, dünyaya hükmetmek için buradalardır ve onlara meydan okumaya cesaret edecek pek kimse yoktur.

Dhanishta, zodyak kuşağındaki 23. yıldızdır ve bu nakshatranın yönetici tanrısı, sekiz elementli tanrı olan Vasus’tur. Vasus, bu bireylere ün ve servetleri bollukla sağlar. Onları her zaman güven dolu ve çok çalışır halde bulursunuz. 

Her bir unsur için eklenen özellikler müzik, güven, istikrar, güvenilirlik, sıkı çalışma, enerji, zeka ve empati olacaktır.

Dhanishta Nakshatra Erkek Karakteristikleri

Dhanishta Nakshatra’da doğan birey, işinde uzman olacaktır. O çok zeki ve iyi bir genel bilgiye sahip olur. Başkaları için sorun yaratabilecek düşünce, söz veya eylemle herhangi bir şey yapmaktan çekinir. Dini bir ruha sahip olduğu görülmüştür. Faaliyet alanından çok fazla uzaklaşmayı sevmez. Ayrıca, gerekli olmadıkça tartışmalardan kaçınır. Bununla birlikte, bu kişi kincidir ve büyük bir sabra sahiptir.

Dhanishta Nakshatra Erkek: Meslek ve İlgili Alanlar 

Bu nakshatranın bireylerinin bilim adamları veya tarihçiler olduğu görülmüştür. Sır tutmakta çok iyi oldukları için istihbarat teşkilatları veya iş adamlarının özel sekreterleri olmak için çok uygundurlar. Zeka ve hitabet konusunda diğerlerinden çok öndedirler. Böylece o da iyi bir avukat olabilir. 24 yaşından sonra iyi bir ilerleme kaydedecektir. Başkalarına güvenmek zorunda kalacağı bir mesleğe girmesi muhtemeldir, ancak bunu körü körüne yapmadığından emin olmalıdır.

Dhanishta Nakshatra Erkek: Uyumluluk ve Aile Hayatı

Ailesi söz konusu olduğunda baskınlığa sahip olacaktır. Akrabaları kıskançlıktan onun için sorun yaratabilir. Kardeşlerine düşkündür. Birçok ata mülkü miras kalacaktır. Ancak, kayınvalidesiyle pek iyi geçinemeyebilir. 

Dhanishta Nakshatra Erkek: Sağlık ve Refah

Bu nakshatrada doğan kişinin sağlığı pek iyi olmayacaktır. Önlem alma konusunda çok bilinçli olmayacak, ancak yalnızca bazı sağlık sorunları ağırlaştığında eyleme geçecektir. Öksürük, soğuk algınlığı ve anemiye yatkındır.

Dhanishta Nakshatra Kadın Karakteristikleri

Hayatta çok hırslıdır ve ayrıca parasını gereksiz yere harcamaya eğilimlidir. Ancak, mütevazı bir eğilimi vardır. Yoksullara karşı büyük bir şefkati vardır. Baskın olma eğiliminde olabilir, ancak bu eğilimini ailesinin yararına dizginlemek zorunda kalacaktır.

Dhanishta Nakshatra Kadın: Meslek ve İlgili Alanlar 

Dhanishta Nakshatra’nın dişisi, çeşitli yeteneklere sahip olma eğilimindedir. Bazıları eğitim, bazıları edebiyat, bazıları ise bilim alanında kariyer yapmak isteyebilir.

Dhanishta Nakshatra Kadın: Uyumluluk ve Aile Hayatı

Bu nakshatranın kadın bireyi, ev işlerini yürütmede uzman olacaktır.

Dhanishta Nakshatra Kadın: Sağlık ve Esenlik

Dhanishta Nakshatra’nın kadın bireyleri, bir sorun çok şiddetli hale gelene kadar sağlıkları konusunda çok dikkatsizdir. Genellikle anemi, rahim rahatsızlıkları, öksürük ve kanla ilgili rahatsızlıklar gibi sağlık sorunlarına yatkındırlar.

Dhanishta Nakshatra 2021 Tarihleri

15 Ocak 202126 Temmuz 2021
12 Şubat 202122 Ağustos 2021
11 Mart 202118 Eylül 2021
7 Nisan 202116 Ekim 2021
5 Mayıs 202112 Kasım 2021
1 & 28 Haziran 20219 Aralık 2021

Dhanishta Nakshatra Padalar

Dhanishta Nakshatra 1. Pada: Bu nakshatranın ilk padası Aslan Navamsa’ya gelir ve Güneş tarafından yönetilir. Maddi başarılara odaklanırken Mars, Satürn ve Güneş’in etkilerini birleştirir. Kişi evlilik dışında her alanda başarıya ulaşacaktır.

Dhanishta Nakshatra 2. Pada: Bu nakshatranın ikinci padası, Merkür tarafından yönetilen Başak Navamsa’ya gelir. Burada yerlinin iletişim becerileri iyidir. Burada yine evlilik zordur, ancak atletik ve müzikal beceriler yüzeye çıkacaktır.

Dhanishta Nakshatra 3. Pada: Bu nakshatranın üçüncü padası, Venüs tarafından yönetilen Terazi Navamsa’ya gelir. Yerliyi mutlu, şanslı yapar. Bu üçüncü pada sayesinde evlilik bir başarı olacaktır. Kişi sahne sanatları, astroloji ve maneviyatta başarılı olacaktır.

Dhanishta Nakshatra 4. Pada: Dördüncü pada, Mars tarafından yönetilen Akrep Navamsa’ya gelir. Aşırı enerji vardır, kişi açık hava oyunlarında başarılı olacaktır ve fiziksel aktiviteler ona çok fazla enerji gerektirecektir. Birey, yardıma ihtiyacı olanlarla ilgilenecek, ancak evdeki sürtüşmelerden kaçınamayacaktır.

Dhanishta Nakshatra İçin 2021 Burç Beklentileri

Dhanishta Nakshatra Mars tarafından yönetiliyor ve burcu Oğlak ve Kova’dır. Bu yıl size güzel bir haber gelebilir. Bir devlet görevine hazırlananların olumlu sonuçlar alması muhtemeldir. Kariyer cephesinde, olumlu zamanlar yaşayabilirsiniz. Size uzun zamandır beklediğiniz bazı başarıları getirebilir. Bazı arazi sorunlarıyla karşı karşıya olanlar olumlu sonuçlar alabilir. Bununla birlikte, sağlık söz konusu olduğunda dikkat etmek isteyebileceğiniz birçok konu olabilir.

Olumlu Aylar: Ocak, Nisan, Temmuz ve Kasım

Olumsuz Aylar: Şubat, Mart, Mayıs ve Ağustos

Nötr Aylar: Haziran, Eylül, Ekim ve Aralık

Yılın başında yani Ocak ayında yıldızlar sizin lehinize. Bundan sonraki dönemde, şansınız Nisan, Temmuz ve Kasım aylarına sıçrayacaktır. Öte yandan Şubat, Mart, Mayıs ve Ağustos ayları da ruh halinizi bozabilir. 

Dhanishta Nakshatra’nın Tüm Yaşam Alanları için 2021 Vedik Astrolojisi Tahmini

Kariyer ve İş Falı 2021

Geçmişte kariyerinizden vazgeçmiş biriyseniz, bu yıl yeniden başlamanın güçlü olasılıkları var. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi devlet işi arayanların da başarılı olması muhtemeldir. Durumdaki bir değişiklikle, bazıları için ani bir iş krizi gelebilir. Ancak, ilk zorluklardan sonra bir iş bulabilirsin.

Küçük bir tavsiye de, birlikte çalıştığınız insanlara güvenmekten kaçınmanız olacaktır. Ayrıca kıdemlileriniz, patronunuz, yönetiminiz ve hatta meslektaşlarınızla bazı tartışma olasılıkları da vardır. Bu argümanlar kariyerinizi tehdit edebileceğinden, kendinizi kontrol etmeniz önerilir.

Serbest meslek sahipleri veya serbest çalışanlar, çoğu dönem için iyi bir yıl geçireceklerdir. İşadamları işlerine yeni ortaklar dahil ederek işlerini genişletebilirler. Ne yazık ki çiftçiler için ekinlere bir miktar zarar gelmesi öngörülebilir.

Aşk ve İlişki Falı 2021

Dünyanızı mutlulukla dolduran yeni bir aile üyesi gelebilir. 

Size yakın bir kişinin ani ölümü olasılığı vardır. Bazılarınız enerji eksikliği hissedebilir ve uykunuzu bölen kabuslar görebilir. Bu yıl aynı zamanda birçok insanı dindar hale getirebilir ve onları hacca gitmeye teşvik edebilir.

Çocukların size bazı sorunlara neden olması muhtemeldir. Partneriniz size biraz endişe getirebileceğinden, aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda kendinizi tatminsiz hissedebilirsiniz. Sizin için sorun yaratmaları muhtemel olduğundan, öfkenizi ve egonuzu ortadan kaldırmanız, kontrollü olmanız tavsiye edilir.

Finans Falı 2021

Bu yıl, emlak anlaşmalarının size biraz kar getirmesi muhtemeldir. Hatta bazı mahkeme anlaşmalarınız veya diğer hukuki uyuşmazlıklarınız sizin için olumlu sonuçlanabilir ve ekstra kazançlar getirebilir. Ancak, bir araç nedeniyle maddi hasar olasılığı vardır.

Evinizin teslim alınmasında veya evinizin inşasında bir gecikme de öngörülebilir. Çocuklar da hayatınızda parayla ilgili bazı sorunlara neden olabilir. Ceza ödemek zorunda kalacağınız bir zaman gelebilir.

Ataların zenginliği, ailenizde sıkıntılar ve tartışmalar getirebilir. Ancak, bu yıl akrabalar muhtemelen parayla ilgili konularda size yardımcı olacaktır. Bu dönemde piyango ve kumar gibi spekülatif faaliyetlerden kaçınılması tavsiye edilir. Ayrıca bazı olası finansal dolandırıcılıklardan uzak durmak başka bir tavsiye olacaktır.

Sağlık Falı 2021 

Kendinizi eskisi kadar sağlıklı hissetmeyebilirsiniz. Coşku ve enerji eksikliği hissetmeniz muhtemeldir. Ayrıca damarlar ve kemiklerle ilgili problem olasılıkları da vardır. Sağlıkla ilgili eski bir sorununuz varsa, bu yıl içinde yeniden ortaya çıkabilir.

Dhanishta Nakshatra’nın Bazı İlginç Gerçekleri

Tercüme: En yararlı

Sembol: Müzikal davul

Gezegen: Mars

Tanrı: Vasus

Doğa: Hareketli veya geçici (Chara)

Gana: : Rakshasa Gana (şeytan)

Burç: Oğlak / Kova

Numara: 23

Cinsiyet: Kadın

İsim Harfleri: Ga, Gi, Gu, Ge

Şanslı Harfler: G

Şanslı Taş: Mercan

Şanslı Renk: Gümüş gri

Şanslı Sayılar: 9

Element: Gökyüzü

Kuş: Altın arı

Yoni / Hayvan Sembolü: Dişi aslan

Ağaç: Prosopis Cineraria